Нові автомобілі в Україні можуть суттєво подешевшати

Нові автомобілі в Україні можуть суттєво подешевшати

У Верховній Раді обговорюють зниження мита на нові автомобілі. Як повідомила глава парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна в інтерв'ю НВ Бізнес: держава збирається навести порядок в законодавстві щодо ввезення автомобілів в Україну.

«Мені здається, що якраз на нові автомобілі у нас досить велике навантаження. Я поясню чому. Тому що митні платежі не здійснюються лише в акцизному податку. Є ще податок на додану вартість. І обов'язковий збір на державне пенсійне страхування. Він сплачується від вартості автомобіля 3-5%. Здебільшого це 5%. У чому тут суть? Якраз при ввезенні нових автомобілів підприємства-дилери оформляють митні декларації, виходячи з реальної вартості нового автомобіля. Вона не може бути занижена, тому що це політика виробника та дилера. Відображається повна вартість автомобіля. І тому, незважаючи на низький акциз, саме покупець платить дуже високий податок на додану вартість і потім збір до державного пенсійного фонду. У цьому полягає високе навантаження на покупця. Але економічне становище країни не дозволяло протягом багатьох років знижувати ставку податків », - сказала Южаніна.

Противником такої реформи поки виступає Мінфін, адже саме від імпорту нових автомобілів держава отримує значні надходження, які в рази перевищують податки з імпорту вживаного транспорту.

У той же час, на численних «круглих столах» неодноразово звучала думка, що знижувати податки на якийсь один сегмент авторинку - буде не правильно, а це повинен бути усвідомлений комплексний крок.

Заказ звонка
Спасибо!
Мы свяжемся с вами в ближайшее время
Обратная связь
Спасибо!
Мы свяжемся с вами в ближайшее время
Заказ услуги
Спасибо!
Мы свяжемся с вами в ближайшее время
Заказ товара
Спасибо!
Мы свяжемся с вами в ближайшее время